Domowe maseczki – szyja zmarszczki

Niektórzy ludzie zadają sobie wiele trudu, aby nie patrzeć w lustro, gdy zmarszczki zaczynają się mnożyć wraz z wiekiem. Zmarszczki zwiotczenie skóry. Pojawiają się one w szczególności na twarz, szyję, dekolcie i rękach. Zmarszczki to część naturalnego procesu starzenia się, kiedy kolagen i elastyny w tkance łącznej skóry stają się słabe i rozpadają ze względu na zmiany w fibroblastach, które produkują kolagen i elastynę.

Przedwczesne zmarszczki lub nadmiar ich może być również spowodowany przez takie czynniki, jak zbyt wiele ekspozycji na światło słoneczne lub palenie tytoniu, stosowanie niektórych leków, nadmierny stres, nagła utrata masy ciała, utrata witaminy E oraz predyspozycje genetyczne.

Domowe sposoby – szyja zmarszczki

1. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest doskonałym olejkiem do masażu dla skóry. Jest dobrym źródłem przeciwutleniaczy, takich jak witamina A i E, które zwalczają szkodliwe wolne rodniki. Regularne masowanie oliwą na dotkniętym obszarze skóry będzie nawilżające, a nawet regenerujące komórki skóry. Olej wnika w głąb skóry, zapewnia długotrwałą ochronę oraz utrzymuje ją nawilżoną.

  • Zmieszaj łyżkę miodu z kilkoma kroplami oliwy z oliwek i gliceryny. Wcieraj mieszankę w skórę dwa razy dziennie. Pozwoli to wyeliminować martwe komórki i pozwoli pozbyć się obwisłej skóry. Można również masować skórę olejem kokosowy, olejem migdałowy lub witaminą E w celu zapobiegania i zmniejszenia zmarszczek.

2. Kozieradka

zmarszczki-szyiLiście i nasiona kozieradki są bogate w witaminy i minerały, które są łatwo wchłaniane przez organizm i mogą pomóc w leczeniu zmarszczek i drobnych linii, gdy środek ten jest regularnie używany.

  • Łyżkę kozieradki zalewamy wrzącą wodą (niecałą szklanką). Nasiona albo parzymy pod przykryciem przez ok. 15 minut tworząc napar, albo gotujemy przez 10 minut i potem parzymy 15 minut tworząc odwar. Taka maskę stosujemy na twarz, szyję lub dekolt. Możemy ja przechowywać w lodówce ok. tygodnia. Stosować raz w tygodniu.

3. Aloe Vera

Roślina aloes zawiera kwas jabłkowy, który pomaga zredukować zmarszczki poprzez poprawę elastyczności skóry.

  • Wystarczy wyciąć liści aloesu od rośliny i wydobyć swój żel. Zastosować świeży żel na skórę i pozostawić na 15 do 20 minut – zmyć letnią wodą. Inną opcją jest zmieszanie jednej łyżeczki żelu z aloesu z zawartością kapsułki witaminy E. Nałożyć mieszaninę na obszarach, gdzie widać formowania zmarszczek. Pozostaw na pół godziny, a następnie zmyj letnią wodą. Aplikować raz, dwa razy w tygodniu.

4. Banany

Banany są bogate w witaminy, minerały i antyutleniacze, za zwalczanie przyczyn zmarszczek i drobnych linii. Zmarszczki staną się mniej widoczne, dzięki nawilżeniu i rozświetleniu skóry.

  • Wystarczy rozgnieść dojrzałego banana na gęsta pastę, dodać olejek migdałowy, tak przygotowana pastę nakładamy na pomarszczone obszary. Pozostawić na co najmniej 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą. Korzystanie z tego środka dwa razy w tygodniu będzie odmłodzić skórę i leczeniu zmarszczek w naturalny sposób. Zamiast olejku możemy zmieszać banana z kremem nawilżającym, który mamy w domu. Powtarzaj zabieg 2-3 razy w tygodniu.

Popularną metodą walki ze zmarszczkami w predyspozycjach domowych jest wykonywanie różnego rodzaju naturalnych kosmetyków głównie są to maseczki lub mikstury przeciwzmarszczkowe z produktów zwykle na co dzień dostępnych w naszym domu (kuchni). Jeśli zależy nam na czasie – na rynku istnieje obecnie wiele produktów o naturalnym składzie, z których również możemy skorzystać (np. Richevon). Dodatkowo warto wprowadzić profilaktykę przeciwzmarszczkową – opis znajdziecie tutaj.