Szyja bez zmarszczek – co zrobić?

Jednym z oznak starzenia się są zmarszczki, które są spowodowane przez naturalne zmniejszenie elastyczności skóry. Ale są także zmarszczki spowodowane osłabieniem mięśni,  wiele osób nie dba o skórę szyi tak jak robią to np. z twarzą lub dłońmi. Zwiotczenie skóry w tym obszarze jest bardzo częstym objawem starzenia. Regularnie pracują mięśnie szyi można zapobiec lub zminimalizować zmarszczki. Przykładem są ćwiczenia, ale  muszą być wykonywane codziennie, aby miały wpływu na poprawę i powinny być stosowana w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją skóry i zdrowej diety.

Oto niektóre z najlepszych porad kosmetycznych, aby pozbyć się zmarszczek na szyi i dekolcie:

Otwórz usta w „O”, jeżeli robisz to ćwiczenie poprawnie to twoja twarz powinna wyglądać jak byś oglądała jakiś horror. Otwórz usta tworząc „O” staraj się utrzymać w tej pozycji usta i używaj swoich palców do ciągnięcia w dół boków ust. Powinnaś czuć mięśnie szyi jak pracuje. Zrelaksuj się i zrobić trzy zestawy po 20 powtórzeń stosunkowo szybko.

szyja-1Ćwicz swoje samogłoski. To ćwiczenie jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, więc zrób to przed lustrem, aby upewnić się, że wykonujesz prawidłowo. Wymów „A” i T” jeden po drugim, nie pozwalając ustom dotykać zębów w dowolnym momencie. Wykonaj 10 powtórzeń, trzy razy. Jest to jedna z tych rzeczy, o której musimy pamiętać, jeśli stosujesz peeling na twarz, zawsze przeciągnąć go wzdłuż szyi. Przy stosowaniu jakiegokolwiek produktu na swojej szyi zawsze zaczynaj od dołu do góry.

Skóra na szyi jest zwykle przeciwieństwem tego, co skóra na twarzy. Na przykład, jeśli masz skórę tłustą na twarzy czyli szyja na ogół nie jest tłusta. Złuszczając ją dwa razy w tygodniu delikatnym złuszczającym peelingiem. Spowoduje to usunięcie wszystkich martwych komórek skóry.

Szyja bez zmarszczek – to proste!

Kluczem do utrzymania młodzieńczego wyglądu skóry jest nawilżenie. Nawilżona skóra będzie gładką i mocniejsza. Aby skóra była bardziej nawilżona możemy dodać olejek np. arganowy do naszego serum lub kremu (np. Richevon). Taki krem do twarzy to zastrzyk niezbędnych składników odżywczych. Ta mikstura będzie pozwoli utrzymać skórę nawilżoną przez całą noc i zdrowy wygląd oraz będzie jędrna rano. Wcieraj krem za pomocą palców od dołu ku górze. Kremy, które są specyficzne dla szyi mogą zawierać więcej kolagenu niż kremy do twarzy. To dlatego, że szyja i dłonie potrzebują więcej wilgoci, ponieważ mają tendencję do wyschnięcia dużo szybciej niż twoja twarz. Najlepsze jest to aby utrzymać zmarszczki na dystans.

Jeśli martwisz się o to, jak pozbyć się głębokich zmarszczek na pomarszczonej szyi,dekolcie należy przestrzegać zdrowej diety dla zrównoważonej pielęgnacji skóry, ponieważ jest to jeden z najlepszych naturalnych sposobów leczenia zmarszczek. Staraj się jeść dobrze zbilansowana dieta zawierająca przeciwutleniacze, zwłaszcza kwasy omega-3, aby usunąć zmarszczki. Są w stanie czynić cuda na odmłodzenie skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu.

Spanie na boku można utworzyć więcej zmarszczek. Leżąc na boku ściskamy piersi przed siebie, co następnie powoduje otarcia skóry na skórze, co przyczynia się do rozpadu kolagenu. Dobrym rozwiązaniem może być poduszka pomiędzy piersi. Możesz się udać się do specjalisty jakim jest dermatolog on będzie w stanie doradzić jak można pozbyć się zmarszczek w tych okolicach.