Zmarszczki na szyi jak się ich pozbyć?

Wydajesz kilkaset złotych w miesiącu na pielęgnację twarzy, ale czy nie zapominasz o swojej szyi? Ona również informuje innych o naszym wieku. Nie pozwól, by przed zaniedbanie postarzyła cię o kilkanaście lat. Bruzdy na szyi zwane są często „naszyjnikiem Wenus” to efekt utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała, czytania w łóżku. Zauważalne są dopiero wtedy, kiedy wyraźnie odcinają się na szyi, a kremy niewiele mogą już wtedy zdziałać.

Szyja u wielu pań po czterdziestce zaczyna samoistnie tyć. Z kolei kiedy w szybkim tempie chudniemy, pozostały nadmiar ciała opada, tworząc tzw. „skórę indyka”.  Bólem wielu kobiet jest zatem albo miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, charakterystyczny dla okolic podróbka, lub też zwiotczenie skóry w okolicach szyi spowodowane nagłym spadkiem wagi. Dermatolodzy zalecają różne sposoby zapobiegania tworzeniu się fałd w okolicy szyi. Niektóre klinicznie udowodnione miejscowo kremy okazały się działać w zmniejszaniu linii na skórze (np. Richevon). Oprócz korzystania z takich produktów, można zdecydować się na innych metod, takich jak ćwiczenia, diety, naturalne środki do domu i leczenia chirurgicznego w celu wyeliminowania zmarszczek na szyi.

Jak usunąć zmarszczki na szyi – pozbądź się złych przyzwyczajeń.

szyja-3Lista złych przyzwyczajeń, które pogłębiają zmarszczki na szyi i dekolcie. Postaraj się ich pozbyć lub nad nimi czuwać!

 1. Ochrona przed słońcem skóry szyi i dekoltu przy pomocy kremu z filtrem UV. Stosuj go tak samo jak na twarzy.
 2. Staraj się nie spryskiwać szyi i dekoltu perfumami zawierającymi alkohol, ponieważ to dodatkowo wysusza i podrażnia skórę tych rejonów.
 3. Nie myj szyi i dekoltu gorącą wodą – zdecydowanie używaj letniej wody.
 4. Staraj się nie używać peelingu do ciała, tylko kosmetyku dedykowanego. Peeling do ciała może być zbyt mocy i gruby – jak na te   obszary ciała.
 5. Nie garb się! Chodź wyprostowana, prosty kręgosłup i uniesiony podbródek spowodują, że na szyi nie będą pojawiały się szpecące zmarszczki.
 6. Śpiąc na brzuchu– deformujesz w ten sposób biust i rozciągasz niepotrzebnie skórę szyi.
 7. Wysoka poduszka – odpada to także wzmaga powstawanie bruzd i drugiego podbródka.
 8. Masuj dekolt i szyję podczas wieczornego nakładania kremu.
 9. Stosując krem na twarz nigdy nie zapominaj o szyi i dekolcie.
 10. Pamiętaj, aby zmyć make-up wieczorem.

Zmarszczki na szyi jak się ich pozbyć?

 1. Dwa razy w tygodniu zastosuj naprzemienne kompresy.
 2. Codziennie stosuj przemienny masaż chłodną i ciepłą wodą podczas brania prysznicu, pobudza to krążenie i ujędrnia skórę.
 3. Przynajmniej dwa razy w tygodniu staraj się masować dekolt myjką zmoczona w zimnej wodzie. Możemy użyć sól – np. bocheńską, ale możemy dodać nawet kuchenną.
 4. Zamiast czystej wody użyć ciepłego i zimnego naparu rumianku lub rozmarynu.
 5. Możesz również zastosować masaż kostkami lodu. Masaż ma działanie ujędrniające.

Jako kobiety, zawsze staramy się wyglądać najlepiej. Jest to w naszej naturze. Popadamy w skrajność czasem żeby dbać o nasze twarze, utrzymywania jej świecące i pięknej co czyni ją wolną od zmarszczek. Zbliżasz się nagle koło lat 30-tych i zaczynasz dostrzegać, że skóra na szyi stała się ciemna i ma drobne linie i powierzchowne zmarszczki. Okazuje się, że to nie tylko twarz, ale też szyja wymaga pewnych zabiegów. Większość z nas często zapomina o właściwą opieką naszej szyi jak zawsze pozostajemy skupienie na twarzy. Poznajcie również maseczki na zmarszczki, które proponuje kobietamag.pl